خانم‌ها در بارداری نباید رابطه جنسی داشته باشند

باورهای غلطی که در رابطه با بارداری وجود دارد

اکثر خانم‌های بارداری اطلاعاتی در رابطه با بارداری دارند که کاملا غلط است و هیچ پشتوانه علمی ندارد. بسیار مهم است که خانم‌های باردار اطلاعات خود را افزایش دهند و تصورات اشتباه در این زمینه بشناسند. 

متخصص زنان همیشه توصیه می‌کند که خانم‌ها قبل از اقدام به بارداری یا در اولین فرصتی که متوجه بارداری خود می‌شوند به پزشک مراجعه کنند تا نکات صحیح جهت داشتن یک بارداری موفق را برایشان ذکر کند.

همچنین اگر مراقبت‌های طی بارداری صورت گیرد، می‌توان هرگونه عارضه‌های احتمالی مانند حاملگی خارج از رحم را به‌موقع تشخیص داد. در ادامه مقاله تصورات اشتباهی که در خصوص بارداری وجود دارد را برای شما ذکر خواهیم کرد:

۱. احتمال بارداری در خانم‌های جوان در حال افزایش است

قطعا همه شما شنیده‌اید که می‌گویند احتمال بارداری در خانم‌های جوان در حال افزایش است. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، نشان می‌دهد که به‌دلیل افزایش مصرف داروهای ضد بارداری احتمال بارداری در خانم‌های جوان در حال کاهش است.

باورهای غلطی که در رابطه با بارداری وجود دارد
باورهای غلطی که در رابطه با بارداری وجود دارد

۲. بارداری دو قلو نادر است

بر خلاف تصور عموم بارداری دو قلو بیش از آنچه فکر می‌کنید در بین خانم‌های باردار رایج است. تحقیقاتی که در ایالت متحده در این زمینه انجام شده است، نشان می‌دهد که از ۱۰۰۰ مورد بارداری ۳۳ مورد مربوط به بارداری‌های دو قلو است.

۳. سوزش سر دل به معنی پرمو بودن جنین است

شواهد کمی مبنی بر اینکه دل درد مرتبط با پرمویی کودک است، وجود دارد. از ۲۸ موردی که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، ۲۳ نفر از این افراد نوزادانی پرمو تا حد متوسط یا بیش از حد متوسط داشته‌اند.

محققان بر این عقیده‌اند که ممکن است به‌دلیل هورمون‌های بارداری باشد که هم در رشد مو جنین تاثیر دارد و هم منجر به شل شدن عضلات مری می‌شود، در نتیجه منجر به سوزش سر دل خانم باردار خواهد شد.

۴. پیش‌بینی جنسیت کودک امکان‌پذیر است

بسیاری از افراد روش‌های مختلفی را برای تعیین جنسین جنین پیشنهاد می‌دهند. این روش‌های نادرست به شرح زیر است:

  • فرم صورت
  • فرم شکم خانم باردار
  • حتی نحوه چرخش حلقه ازدواج!
  • و…

با هیچ از این روش‌ها نمی‌توانید جنسیت نوزاد خود را تعیین کنید.

باورهای غلطی که در رابطه با بارداری
پیش‌بینی جنسیت کودک

۵. خانم باردار باید به اندازه دو نفر غذا بخورد

با وجود اینکه خانم در بارداری باید کالری بیشتری دریافت کنند؛ اما، پرخوری کردن ممنوع است. پرخوری در بارداری می‌تواند هم برای خانم و هم برای جنین مضر باشد، به‌خصوص اگر رژیم غذایی که برای خود در نظر گرفته‌اید، حاوی کالری نباشد.

خانم‌ها باید به تدریج در طول بارداری افزایش کالری داشته باشند:

سه ماه اول: در این مدت نیازی به مصرف کالری بیشتر نیست.

سه ماه دوم: در این دوره متخصصان ۳۴۰ کالری بیشتر در طول روز توصیه می‌کنند.

سه ماه سوم: ۴۵۰ کالری اضافی در طول روز توصیه می‌شود.

خانم‌های بارداری باید در خصوص رژیم غذایی خود در بارداری با بهترین متخصص زنان در کرج مشورت داشته باشند.

۶. خانم‌های باردار باید از ورزش بیش از حد خودداری کنند

بیشتر خانم‌ها باید در بارداری ورزش‌های سبک تا متوسط را انجام دهند. خانمی که قبل از بارداری ورزش منظمی نداشته است، باید قبل از شروع ورزش حتما با متخصصین مشورت داشته باشد.

در اغلب مواقع توصیه می‌شود که خانم‌ها ورزش‌های هوازی سبک تا متوسط را ۲ تا ۵ روز در هفته در سه ماهه اول انجام دهند.

۷. حالت تهوع در بارداری تنها هنگام صبح ایجاد می‌شود

تهوع در خانم‌های بارداری ممکن است در تمام طول روز احساس شود، تنها کمتر از ۲ درصد از افراد ممکن است حالت تهوع را صبح احساس کنند. بیماری‌ها و حالت‌های ناخوشایندی که صبح احساس می‌کنید ممکن است از هفته چهارم شروع شود و تا هفته شانزدهم پایان بیابد.

۸. خوردن برخی از غذاها می‌تواند منجر به آلرژی شود

اگر تا قبل از بارداری به مواد غذایی خاصی حساسیت نداشته باشید، در بارداری نیز حساسیت نخواهید داشت. مواد غذایی که اغلب منجر به حساسیت یا آلرژی در برخی از افراد می‌شود شامل آجیل یا شیر است. اگر شما حساسیتی ندارید، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اینکه بعضی از مواد غذایی می‌تواند منجر به آلرژی و حساسیت در برخی از افراد شود به این معنی نیست که شما هم همانطور خواهید بود.

۹. خانم‌ها در بارداری نباید رابطه جنسی داشته باشند

بارداری مانعی برای رابطه جنسی نیست، مگر اینکه پزشک توصیه دیگری در این باره برای خانم باردار داشته باشد. تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده است، نشان می‌دهد رابطه جنسی در بارداری منجر به زایمان زودرس نمی‌شود. به‌طور مثال در برخی از مواقع نادر زمانی که خونریزی شدیدی وجود داشته باشد، پزشک در این مواقع رابطه جنسی در بارداری ممنوع اعلام می‌کند.

همچنین افرادی که دچار مشکلاتی در جفت هستند، نارسایی دهانه رحم دارند یا دچار سایر عواملی که منجر به زایمان زودرس می‌شود، هستند باید قبل از رابطه جنسی توسط پزشک معاینه شوند.

۱۰. خانم باردار نمی‌تواند قهوه بنوشد

با وجود اینکه خانم‌های باردار باید مصرف کافئین را در بارداری محدود کنند، اما به این معنی نیست که نمی‌توانند قهوه بنوشند.

خانم‌ها در بارداری نباید رابطه جنسی داشته باشند

۱۱. زایمان طبیعی پس از زایمان سزارین امکان‌پذیر نیست

اگر خانم بارداری از نظر پزشک شرایط لازمه را داشته باشد، می‌تواند پس از سزارین، زایمان طبیعی را تجربه کند.

۱۲. ضربان قلب جنین می‌تواند جنسیت را تعیین کند

برخی تصور می‌کنند با تعداد ضربان قلب جنین، جنسیت مشخص می‌شود؛ اما، این تصور حقیقت ندارد. ضربان قلب جنین برای همه نوزادان در رحم بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ در دقیقه است. برای اینکه بتوانید تعیین جنسیت دقیقی داشته باشید، باید سونوگرافی انجام دهید.

بعد از زایمان نگران تغییرات ظاهری واژن خود نباشید! پزشک متخصص زنان با انجام عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *